07. aug 2018

Om godt og vel halvanden uge starter både U17 og U16 deres respektive turneringer. Og trænerstaben har målsætningen klar for de to hold.

27. maj 2018

Brønshøjs U15 fortsætter jagten på det mesterskab, som de også sikrede sig i efteråret. Og de tog et vigtigt skridt, da GVI blev besejret 4-2 på hjemmebane.

25. maj 2018

I pinsen deltog Brønshøjs U13-hold i en spændende Lions Cup i pinsen, hvor de var så tæt på finalen, som man kunne komme. Men i går var fokus tilbage på ligaen, hvor den ubesejrede stime skulle forlænges.

Kontaktpersoner

Introhold
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U7
Jesper Hansen Sportschef for ungdomsafdelingen / Træner tlf: 20 74 42 43 jesper24hansen@gmail.com
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U8
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U9
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U10
Synaj Sabedinovski Træner tlf: 30 78 05 56 sabedinovski@gmail.com
Yasser Hachache Træner tlf: 25 78 05 55 ihab_sr@hotmail.com
Bjørn C.M. Bertelsen Træner tlf: 40 85 64 22 bjoernbertelsen@gmail.com
Fritz Niko Busch Træner tlf: 28 60 17 01 fritz@fritzniko.com
U11
Kasper B. Hansen Træner tlf: 30 37 78 07 kuh@codan.dk
Kim Lasson Træner tlf: 24 66 75 07 lasson70@hotmail.com
U12
Mohamed Abdi Mohamed Træner tlf: 71 65 22 33 sargaal8mh@hotmail.com
U13
Kim Møller Jørgensen Træner tlf: 22 96 83 08 katjakim@live.dk
Kenneth Rugaard Træner tlf: 22 33 07 09 k.rugaard@gmail.com
Tommy Topp Træner tlf: 50 50 22 49 topp.tommy@gmail.com
Ivan Pagh-Rasmussen Træner tlf: 27 20 05 10 ivanpagh@gmail.com
Danko Rajovic Cheftræner tlf: 81 18 64 53 dankorajovic@hotmail.com
U14
Pernille Bech Holdleder tlf: 21 76 07 99 pernille_bech@hotmail.com
Kenneth Jørgensen Træner tlf: 71 90 08 01 kennethjoergensen1982@gmail.com
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U16
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
U17
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
Udviklingsafd.
Jesper Mathiesen Sportslig Ansvarlig / Træner tlf: 30 40 14 02 jespermathiesen74@mail.com

BB Ungdomspartnere

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

www.kk.dk
HK Hovedstaden

HK Hovedstaden

www.hk.dk