06. maj 2018

Brønshøjs U13-hold har fået en fantastisk start på forårsturneringen. De tre første kampe er alle endt med sejre, endda nogle overbevisende af slagsen. Målscoren lyder nemlig på imponerede 21-2. I torsdag blev det da også til en 6-0 sejr over B1903.

04. april 2018

Forrige weekend, den 24. marts, mødte U13 Solrød i Vinterboldsturneringen. Kravet til Brønshøj var en sejr, hvis de skulle nappe førstepladsen, og de unge hvepse leverede, da de vandt 3-0. Træner Kenneth Jørgensen fortæller om kampen.

13. marts 2018

Både B- og C-holdet fra U12 var i aktion denne weekend. Begge hold gjorde en god figur, hvor B-holdet var 6-3 over Husum, mens C-holdet tabte snævert til LSF.

Kontaktpersoner

Introhold
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U6
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U7
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U8
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U9
Synaj Sabedinovski Træner tlf: 30 78 05 56 sabedinovski@gmail.com
Yasser Hachache Træner tlf: 25 78 05 55 ihab_sr@hotmail.com
Bjørn C.M. Bertelsen Træner tlf: 40 85 64 22 bjoernbertelsen@gmail.com
Nour Eddine El Harrab Træner tlf: 21 82 08 25 flashto@gmail.com
Fritz Niko Busch Holdleder tlf: 28 60 17 01 fritz@fritzniko.com
U10
Kasper B. Hansen Træner tlf: 30 37 78 07 kuh@codan.dk
Kim Lasson Træner tlf: 24 66 75 07 lasson70@hotmail.com
U11
Mohamed Abdi Mohamed Træner tlf: 71652233
U12-1
Ivan Pagh-Rasmussen Træner tlf: 27 20 05 10 ivanpagh@gmail.com
U12-2
Leon Nexø-Nielsen Træner tlf: 50 49 82 44 leon.nielsen74@gmail.com
U12-3
Tommy Topp Træner tlf: 50 50 22 49 topp.tommy@gmail.com
U13-1
Pernille Bech Holdleder tlf: 21 76 07 99 pernille_bech@hotmail.com
Kenneth Jørgensen Træner tlf: 71 90 08 01
U13-2
Tobias Halbro Ungdomsformand / Afdelingsleder / Træner tlf: 21 76 17 26 tobiashalbro@gmail.com
U15-1
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
Mohammed Tarek Træner tlf: 42 75 01 53 mte2500@gmail.com
U15-2
Moises Vestergaard Træner tlf: 60 18 89 95 mejv81@gmail.com
Ali M. H. Ali træner tlf: 29 89 88 62 ali-1988@hotmail.com
Udviklingsafd.
Jesper Mathiesen Sportslig Ansvarlig / Træner tlf: 30 40 14 02 jespermathiesen79@mail.com

BB Ungdomspartnere

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

Københavns Kommunes særlige integrationsmidler

www.kk.dk
HK Hovedstaden

HK Hovedstaden

www.hk.dk